Zrównoważona gospodarka opakowaniami to dziś konieczność. Czy wiesz, jak łatwo obniżyć ich zużycie w dziedzinie chemii? A mniej opakowań to więcej oszczędności oraz dodatkowe korzyści dla środowiska!
W jaki sposób?
MNIEJSZE ZUŻYCIE = MNIEJ OPAKOWAŃ
W procesach usuwania smarów i innych zabrudzeń – np. w warsztatach samochodowych czy rowerowych oraz działach utrzymania ruchu – warto zastosować wydajne, biologiczne systemy czyszczenia. Ręczne i ciśnieniowe myjki BIO-CIRCLE czynią cuda. Dzięki pracy w obiegu zamkniętym i rozkładowi zanieczyszczeń przez naturalne mikroorganizmy, kąpiel myjąca samoczynnie się oczyszcza. Pozwala to kilkakrotnie zmniejszyć zużycie płynów – a tym samym również ilość odpadów, w tym opakowań.
W przypadku narzędzi lakierniczych polecamy wybrać systemy PROLAQ. Mają zdolność segmentacji zabrudzeń, które nie rozpuszczają się bezpowrotnie w kąpieli. Trójstopniowy system filtrów pozwala zachować długotrwałą jakość czyszczenia. Również w tym przypadku zużycie płynów – i ilość odpadów – zmniejsza się wielokrotnie.
NAPEŁNIAJ PONOWNIE
Najlepsze opakowanie to takie, które wykorzystujesz ponownie!
Jeśli środki chemiczne aplikujesz na powierzchnię ręcznie, nasze butelki PET z rozpylaczami sprawdzą się doskonale. Można je wygodnie napełniać preparatami z kanistrów (20 l) lub beczek (200 l) – to ogromna oszczędność odpadów z tworzyw sztucznych. Butelka z atomizerem gwarantuje optymalne zużycie płynu, który tworzy cienką, równomierną warstwę na powierzchni: większa wydajność, bezpieczna zawartość: wewnątrz niepalne środki czyszczące, bez piktogramów, całkowicie pozbawione LZO lub o ich obniżonej zawartości i mocna głowica rozpylająca zapobiega niepotrzebnemu kapaniu. A co ważne – możliwość wielokrotnego napełnienia.
Opakowania Bio-Circle to najwyższa jakość: są wytrzymałe i trwałe – idealne do wielokrotnego użytku. Na naszej stronie przy każdym produkcie Bio-Circle znajdziesz informację o wielkości opakowania danego płynu – zobacz poniżej:
Poza tym, co ważne, wybór butelek PET z rozpylaczami pozwala zastąpić aerozole. Są one nieekonomiczne z uwagi na zawartość gazu nośnego i konieczność utylizacji licznych, niebezpiecznych opakowań. Łatwopalne oraz szkodliwe dla zdrowia pracowników i środowiska naturalnego, generują znaczne ilości odpadów – tego naprawdę da się uniknąć.
ZRÓWNOWAŻONE TWORZYWA
Warto również zwrócić uwagę na to, z jakich tworzyw produkowane są opakowania. W przypadku bezpiecznych (brak piktogramów), płynów Bio-Circle, korzystamy z kanistrów, które są wykonane z wysokiej gęstości polietylenu. Tworzywo to zawiera aż 50% HDPE pochodzącego z recyklingu, a dokładnie z przetworzonych odpadów pochodzących z europejskich gospodarstw domowych. Natomiast butelki PET Bio Circle są produkowane w 100% z tworzywa z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia.
MNIEJ ZRÓWNOWAŻONYCH OPAKOWAŃ ZNACZY WIĘCEJ OSZCZĘDNOŚCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI.
*Autorem słynnego już hasła „less is more” („mniej znaczy więcej”) jest Ludwig Mies van der Rohe, niemiecki architekt, który projektował minimalistyczne bryły pozbawione ornamentów, bogate w liczne przeszklenia, aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło.